”Jeg glæder mig til at styrke en kultur, hvor kunderelationerne betyder alt.”
“Vi vil være det IT-hus, kunderne tænker på først – fordi de ved, vi lytter, tager ansvar og finder løsninger, der virker i praksis. Når vores medarbejdere har klare rammer og stort beslutningsmandat til at bringe deres ekspertise i anvendelse, så mærkes det direkte i kundetilfredsheden,” fortæller Lars Kjer Jensen.
ADDvision har pr 1/11 2025 hentet Lars Kjer Jensen som ny CEO
Med 25 års skarp og alsidig erfaring fra IT-branchen kommer Lars Kjer Jensen ind i virksomheden med solid forretningsforståelse, teknologisk indsigt og stærk ledelseserfaring. Han har tidligere haft nøgleposter i virksomheder som ITM8 og Sentia, hvor han har arbejdet med at forene teknisk dybde, kommerciel forståelse og stærke kunderelationer.
“ADDvision er et IT-hus, hvor kunderelationerne betyder alt. Nærvær, kvalitet, gennemsigtighed og partnerskab er ord, kunderne allerede forbinder med os. Vores styrke er, at vi forstår kundernes daglige forretning. Vi taler deres sprog, og bidrager til deres virksomhed med vores dybe ekspertise inden for digital transformation, cloud infrastruktur, ERP og IT-outsourcing. Jeg ser frem til – med tydelig ledelse af vores 70 medarbejdere i Herlev og Skanderborg – at bygge videre på den kultur, og samtidig udvikle samarbejdet med vores kunder endnu mere gennem ansvar tæt på opgaven,” siger Lars Kjer Jensen.
Er du kunde i ADDvision?
Vil du gerne byde velkommen til Lars?
Så skriv eller ring:
Lars Kjer Jensen, CEO, ADDvision
lars.kjer.jensen@addvision.dk
31 76 06 61
Lars Kjer Jensen, CEO, ADDvision
lars.kjer.jensen@addvision.dk
31 76 06 61
>


